Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Telefón, internet, médiá

Určite poznáte typickú pohľadnicu z Británie, na ktorej nesmel chýbať typický taxík a červená telefónna búdka. Červené búdky sú však už minulosťou, pretože nový majiteľ British Telecom sa pustil do veľkých zmien a červenú sa rozhodol odstrániť.

Z verejných telefónnych automatov sa dá telefonovať troma spôsobmi: vhodením mincí (10, 20 a 50 pencí resp £1), telefónnou kartou (môžete ju ich kúpiť na pošte alebo v stánkoch) alebo kreditnou kartou (takýchto automatov je zatiaľ najmenej).

Telefonovanie je lacnejšie, ak voláte cez pracovné dni od 18.00 do 8.00 alebo cez víkendy. Všetky čísla, ktoré začínajú na 0800, sú zadarmo.

Najdôležitejšie telefónne čísla:
Zdravotná záchrana / Polícia / Hasiči: 999
Informácie o telefónnych číslach: 118118
Britský operátor: 100
Medzinárodný operátor: 150
Národná havarijná služba (pri problémoch s autom): 0800 400600

S internetom nie je nijaký problém, na každom kroku nájdete internetové kaviarne, väčšie hotely ho majú k dispozícii taktiež.

Čo sa týka novín a časopisov, Británia sa vždy mohla pochváliť ich veľkým počtom a množstvom výtlačkov. Noviny sa delia do dvoch skupín, tzv. „broadsheet-y“, teda „seriózne“ noviny prinášajúce informácie z domova i zo sveta a „tabloid-y“, teda niečo ako bulvár. Najznámejšími broadsheetmi sú The Times, The Telegraph alebo The Guardian, najobľúbenejšími tabloidmi zas The Sun, The Mirror či Daily Express.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531643 návštevník od 1.10.2006.