Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Kultúra

Milovníci kultúry si v Británii prídu určite na svoje. Či ste už fanúšikmi vážnej alebo modernej hudby, filmu, divadla, módy, architektúry, maliarstva alebo sochárstva, nájdete tu všetko.

Británia má silnú literárnu tradíciu, snáď celý svet pozná významných britských autorov ako Willama Shakespeara, Daniela Defoa, Lorda Byrona, Jane Austenovú či Charlesa Dickensa.

Divadlo bolo od nepamäti obľúbenou formou zábavy panovníkov i chudobných tried a toto nadšenie ľudí pre drámu pretrváva dodnes. Najlepšie divadlá sa nachádzajú v londýnskom West Ende. Národné divadlo sa skladá až z troch divadiel, najväčšie z nich je Olivier Theatre. Známe sú tiež Lyttelton Theatre, experimentálne divadlo Cottesloe alebo Barbican Centre.

V ničom nezaostáva ani vážna hudba. Británia má množstvo filharmonických a symfonických orchestrov a pravidelne sa tu konávajú koncerty či festivaly vážnej hudby. Moderná hudba tu má však takisto svoje miesto, nezabúdajte na to, že sa tu zrodil rock and roll a skupiny ako The Beatles, Rolling Stones alebo Pink Floyd.

Pre nadšencov maľby a sochárstva odporúčame mnohé galérie a múzea, ktoré nájdete vo všetkých historicky významných, turisticky obľúbených či väčších mestách. Najviac ich je samozrejme v Londýne (napr. Tate Gallery alebo Victoria and Albert Museum).


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531647 návštevník od 1.10.2006.