Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Šport

Briti sú veľkými športovými fanúšikmi, či už v aktívnej alebo pasívnej forme. V tejto krajine sa zrodilo množstvo športov, okrem iných napríklad futbal, squash, golf, rugby, kriket, bedminton či biliard.

Národným športom je futbal a Británia sa môže pochváliť najstaršími futbalovými klubmi na svete. Existuje tu množstvo národných tímov a súťaží, Anglicko, Wales, Škótsko i Severné Írsko má svoju vlastnú futbalovú ligu. Britskí fanúšikovia tiež majú reputáciu ako jedni z najvášnivejších a najagresívnejších na svete (známi Hooligans).

Ďalšími typicky britskými športmi sú kriket a rugby (pomenované podľa mesta Rugby, kde sa tento šport po prvýkrát hral), obľúbené vo všetkých častiach krajiny. Nesmieme vynechať ani tenis a známy wimbledonský šampionát.

Celý národ tiež zbožňuje konské dostihy, ktoré vždy boli okrem športovej aj významnou spoločenskou udalosťou a v súčasnosti sa preteky konajú viackrát do roka na mnohých miestach. Najznámejšie prekážkové dostihy (Veľká Národná) sa konajú neďaleko Liverpoolu.

Škótskou národnou hrou je golf, ktorý vznikol už v 15. storočí. Ak ste fanúšikmi tohto športu, určite choďte do Škótska alebo Írska, kde sa nachádzajú jedny z najlepších ihrísk na svete.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531659 návštevník od 1.10.2006.