Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Ubytovanie

Možnosti ubytovania sú skutočne široké a či už preferujete veľké hotely so všetkými službami, alebo malé turistické ubytovne, určite budete spokojní. Ceny sú primerané a služby sú na veľmi vysokej úrovni.

Rezervovať ubytovanie si môžete telefonicky, cez internet, prostredníctvom slovenských cestovných kancelárii či priamo na mieste. Na letiskách a staniciach poprípade v centre mesta nájdete turistické kancelárie či panely, odkiaľ si môžete vybrané ubytovanie i rezervovať. Ak si už raz ubytovanie rezervujete, musíte ho záväzne zaplatiť, s rušením rezervácie býva niekedy problém. Preto vždy keď si budete chcieť rezervovať ubytovanie, opýtajte sa, či a dokedy ho je možné zrušiť bez platenia storna.

Ubytovacie kapacity sú hodnotené podobne ako u nás, len namiesto hviezdičiek to môžu byť korunky či iné symboly. Niekedy je však takéto hodnotenie mätúce, pretože môže vyjadrovať len vybavenie hotela (samostatné kúpeľne, televízor na izbe, atď.) a nie nevyhnutne kvalitu. Dobré je spoľahnúť sa na typy od priateľov či známych alebo renomovaných turistických sprievodcov.

V Británii sa nenachádza mnoho veľkých hotelových sietí, väčšina hotelov je v súkromnom vlastníctve. Hotely sa líšia veľkosťou a ponúkanými službami, všeobecne platí, že v Londýne sú drahšie ako inde, vo vidieckych oblastiach sú lacnejšie ako v mestách. V Londýne sa dá nájsť hotelová izba pre dvoch aj za £ 30, ak si potrpíte na pohodlie a luxus, rátajte aj s cenou £ 80 či £ 150.

Typické pre Britániu je aj ubytovanie v prestavaných hradoch či šľachtických sídlach, ktoré majú jedinečnú atmosféru. Ceny sa samozrejme líšia, no všeobecne je tento typ ubytovania o čosi drahší.

Ďalším obľúbeným typom ubytovania je tzv. „Bed and Breakfast“, teda nocľah s raňajkami. Typický je najmä pre menšie mestečká a vidiecke oblasti, dal by sa prirovnať k ubytovaniu na súkromí, keďže ide o menší rodinný typ ubytovacej kapacity. Ceny sú v porovnaní s hotelmi omnoho nižšie, minimum je £ 15 vo vidieckych oblastiach (v mestách to bude viac), vo väčšom či „honosnejšom“ sídle sa ceny môžu vyšplhať až na £ 70–100. Tieto ubytovania nájdete podľa vyvesenej značky B&B.

Odporúča sa radšej si kúpiť dobrého sprievodcu a ubytovanie si rezervovať vopred než blúdiť a hľadať voľné izby, najmä počas dovolenkových období sa vám to nemusí podariť.

O čosi väčšie a drahšie sú tzv. „guest houses“, tieto sa nachádzajú najmä v turistických centrách a obľúbených destináciach. Nechýbajú ani motoresty „motor lodges“ ležiace blízko diaľnic a dôležitých komunikácií.

Najmä pre mladých ponúkajú počas leta ubytovanie aj internáty, cena za jednolôžkovú izbu je okolo £ 10 – 20. Ďalšou možnosťou sú hostely, ktoré zabezpečujú lacné a jednoduché ubytovanie. Ich úroveň je rôzna, ceny sa pohybujú od £ 10 nahor. Členovia International Youth Hostel Federation majú rôzne zľavy.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531638 návštevník od 1.10.2006.