Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Utorok 19.02.2019. Meniny má Vlasta. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Okolie Londýna

Greenwich, ktorý leží východne od Tower Bridge na južnom brehu Temže, milujú miestni i turisti. Môžete navštíviť staré kráľovské observatórium Flamsteed House, kde si môžete skúsiť to, čo nikde inde – postaviť sa jednou nohou na západ a jednou na východ, teda obkročiť nultý greenwichský poludník

Pod observatóriom leží Národné námorné múzeum, múzeum lodí a morského i podmorského života. Je umiestnené v Dome Kráľovnej (The Queen’s House), jednej z najlepších a najstarších renesančných stavieb v krajine.

Neďaleko leží Kráľovská námorná akadémia, veľdielo známeho londýnskeho architekta Sira Christophera Wrena. Vo vnútri môžete vidieť nádhernú maľovanú sieň a prekrásnu kaplnku, kde sa často konajú koncerty.

Na juhozápad od Londýna ležia Kráľovské botanické záhrady v Kew, ktoré sú domovom tisícok druhov rastlín a stromov a boli založené už v 18. storočí. Nachádza sa tu tiež palác Kew Palace, najmenší z kráľovských palácov.

Ďalej na západ leží palác Hampton Court Palace, najväčší dom postavený v 16. storočí. Postavil si ho v tom čase mocný muž kardinál Wolsey, no kráľ Henrich VIII. ho dal uväzniť a sám sa tam so svojim dvorom presťahoval. Samozrejme ho dal rozšíriť, poprerábať a skrášliť a pre mnohé kráľovské novomanželské páry sa táto stavba stala cieľom medových týždňov. Uvidíte tu viac než 1.000 izieb, cenné maľby a nábytok, ale aj nádherné záhrady s fontánami, sochami a bludiskom.

Keď sa vydáte ešte ďalej na západ, dostanete sa k Windsorskému hradu (Windsor Castle), ktorý sa týči na kopci nad riekou Temžou. Ide o najväčší obývaný zámok na svete, už v 11. storočí ho dal postaviť Viliam Dobyvateľ, aby strážil jeho nové kráľovstvo. Keďže však bol hrad z dreva, nezostalo z neho nič. Jeho nasledovníci postavili na tomto mieste mocný kamenný hrad a postupne ho vylepšovali a prerábali. Nájdete tu zbierky zbraní, nábytku a malieb známych autorov.

Jedinečným dielom gotickej architektúry je kaplnka Sv. Juraja, patróna Anglicka, kde je pochovaných mnoho panovníkov a významných osobností. Neďaleko Windsoru sa nachádza prestížna škola Eton, ktorú založil ešte kráľ Henrich VI v roku 1440.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 529345 návštevník od 1.10.2006.