Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Utorok 19.02.2019. Meniny má Vlasta. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Severné Írsko

Kvôli dobre známym nepokojom utrpel turistický ruch v poslednej dobe značné straty. Ak sa však rozhodnete zavítať sem, určite to neoľutujete. Severné Írsko je známe príjemnou krajinou, nádhernou prírodou, zelenými planinami a lesmi, prekrásnym pobrežím a vychýrenou írskou pohostinnosťou.

Hlavným mestom je Belfast, rušné mesto plné histórie, obchodov, umenia, zábavy, pubov a barov. Nájdete tu tiež množstvo múzeí či dobre zachovaných historických budov, môžete navštíviť miestnu ZOO či botanické záhrady, alebo sa zamiešať medzi ľudí na obrovskom trhovisku Sv. Juraja (St. George’s Market).

Juhozápadne od Belfastu sa nachádza mesto Armagh s dvoma katedrálami Sv. Patrika, množstvom múzeí, planetáriom či observatóriom. Neďaleko mesta leží pevnosť Navan, sídlo Ulsterských kráľov už od 6. storočia p.n.l.

Pohorie Mourne je ideálnym miestom na vykonávanie mnohých športov – horolezectva, turistiky, kanoistiky či jazdy na poníkoch. Severnejšie ležiace hory Sperrin sa tiež môžu pochváliť prekrásnymi kopcami, údoliami či riečkami, je to skvelé miesto na kempovanie a túry. Neďaleko mesta Omagh sa nachádza tzv. Ulster American Folk Park, ktorý mapuje odchody celých vĺn emigrantov z Írska do USA.

Severozápadné grófstvo Londonderry („Derry“) je centrom kultúry a dôležitým historickým regiónom. Rovnomenné mesto je jediným mestom Britských ostrovov s úplne zachovanými mestskými hradbami pochádzajúcimi zo 17. storočia.

Ak prídete do Severného Írska, určite musíte navštíviť známe pobrežie Causeway. Roztrúsené sú tu malé utešené dedinky a hrady a nájdete tu dokonca jedny z najlepších golfových ihrísk na svete. Nachádza sa tu tiež najstarší fungujúci liehovar Bushmills.

Najzápadnejším regiónom je Fermanagh, obľúbené miesto cyklistov. Nachádza sa tu množstvo jazier, kanálov (po ktorých sa môžete previesť loďou), hradov (Enniskillen, Balfour, Tilly), parkov a šľachtických sídiel.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 529342 návštevník od 1.10.2006.