Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Obyvateľstvo

Prvými obyvateľmi Britských ostrovov boli Kelti, ktorí tu žili už v 1. tisícročí p.n.l. Neskôr sem dorazili Rimania a ich nadvláda trvala až 4 storočia. Potom sa ostrovy stali cieľom germánskych kmeňov, ktoré zatlačili pôvodných obyvateľov do regiónov dnešného Škótska a Walesu, respektíve Írska. V 11. storočí sem vpadli Normanďania a stali sa vládnucou triedou v krajine.

Normanďania sa postupom času zmiešali s pôvodným anglosaským obyvateľstvom a stali sa tak predkami dnešných Angličanov. Kelti ostali najmä v spomínaných oblastiach a ich dedičstvo významne ovplyvňuje dnešnú waleskú, škótsku a írsku kultúru a jazyk.

Národnostné zloženie: belosi (92%, z toho Angličania 84%, Škóti 8%, Severní Íri 3%, Walesania 5%), černosi (2%), Indovia (2%), ostatní (4%). Veľká Británia je mimoriadne obľúbeným cieľom najmä mladých ľudí hľadajúcich prácu, emigrantov či utečencov z celého sveta, preto tu najmä vo veľkých mestách (predovšetkým v Londýne) nájdete ľudí mnohých národností, rás a vierovyznania.

Hustota osídlenia je značne vysoká, okolo 240 ľudí na km². Nižšia je samozrejme v horských a odľahlých oblastiach, naopak mimoriadne vysoká je na juhovýchode krajiny a samozrejme v Londýne.

Pre cudzincov sú obyvatelia Britských ostrovov jednoducho „Angličania“, čo však nie je úplne správne. Angličania sú totiž iba obyvatelia Anglicka, jednej časti Britských ostrovov. Okrem nich sú tu Walesania, Škóti či Íri, ktorí majú svoje špecifické charakteristiky a pôvodom sa považujú za Keltov, kým Angličania majú anglo-saský pôvod. Preto bude lepšie používať slovo „British“ a nie „English“, keď budete chcieť hovoriť o príslušníkoch celého národa.

Briti sú známi svojou slušnosťou, zdržanlivosťou, konzervatívnosťou či rezervovanosťou. Nie sú však uzavretí a nekomunikatívni ako by ste si mysleli, ide o veľmi príjemných, milých a priateľských ľudí.

Majú svoj špecifický druh humoru, milujú svoje súkromie, svoj dom a domáce zvieratká ako aj svoj čaj, ktorý pijú v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531652 návštevník od 1.10.2006.