Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Bratislava Londýn Štvrtok 21.03.2019. Meniny má Blahoslav. Poslať pohľadnicu
VYHĽADAŤ  
Lacné ubytovanie v Londýne - lacnejšie to už nejde. House Share ubytovanie od 175 libier na mesiac.
Chat Zoznam blogov Pridaj blog

Podnebie

Väčšina ľudí si pod Britániou predstavuje šedú, zamračenú a upršanú krajinu, kde nikdy nesvieti slnko. Nie je to však celkom tak, i keď od pravdy to ďaleko nemá. Britské ostrovy patria do mierneho pásma a vetry z Atlantiku, ktoré sú v zime chladné a v lete mierne, sem prinášajú veľa zrážok. Časté sú teda dažde alebo mierne prehánky, obloha je väčšinou zatiahnutá a veľmi bežné sú hmly.

Medzi teplotami v zime a v lete nie sú veľké rozdiely, v zime pravdepodobne nezažijete kruté mínusové teploty, v lete zas teploty nad 25 stupňov. Britské počasie je však veľmi premenlivé a nevyspytateľné, preto majte vždy so sebou dáždnik i slnečné okuliare, typická predpoveď počasia totiž znie: bude oblačno, miestami slnečno s občasným dažďom.

Na jar môžete čakať všetko, od chladného po pekné slnečné počasie, teploty sa zvyknú pohybovať okolo 10 – 15 stupňov. Letá sú pekné s teplotami okolo 20 stupňov, no aj vtedy rátajte s možnými prehánkami. Jeseň je premenlivá s teplotami 5 – 15 stupňov a zima je mierna s teplotami okolo nuly. Väčšinu roka sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňov.

Najsuchšími mesiacmi sú marec až jún, najviac prší v septembri až januári, i keď je pravda, že tri týždne bez dažďa tu zažijete len zriedkakedy.

Kedy cestovať? Najlepšie je ísť na jar a v lete, a to vzhľadom na príjemnejšie počasie, i keď nerátajte s ideálnymi podmienkami. V júli a auguste sa pripravte na veľké nápory turistov, a to najmä v Londýne a obľúbených turistických miestach.


Live Chat


Načítavam príspevky.

Zobraziť chat
Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2006 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 531658 návštevník od 1.10.2006.